Για δεύτερη συνεχή χρονιά η πόλη της Ελευσίνας κινείται στο ρυθμό του μελωδικότερου θεσμού της Ευρώπης, της Ευρωπαϊκής Γιορτής της Μουσικής!
33 καλλιτέχνες, συγκροτήματα, χορωδίες και DJs σε 17 σημεία της πόλης μετατρέπουν την Ελευσίνα σε μια πελώρια μουσική σκηνή…
Ένα ηχηρό κάλεσμα που σας προτρέπει να βγείτε και να ανακαλύψετε τη πόλη της Ελευσίνας μετά μουσικής, να περιηγηθείτε στις μελωδίες, τους ήχους και τα χρώματα των καλλιτεχνών, να γνωρίσετε μουσικές κοινότητες και να αφεθείτε στους ρυθμούς της καρδιάς και τη δύναμη της μουσικής!
Τετάρτη 21 Ιουνίου
ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ & ΜΟΥΡΙΚΗ (ΝΕA MAΡΙΝΑ)
Ηλεκτρονική Μουσική, Ώρα έναρξης 20:00
Midnight Pulse feat. Myrto Stylou (live) / Ad. Mark (DJ)
ΑΝΑΨΥΚΤΗΡΙΟ (ΠΑΡΑΛΙΑ)
Rock, funk μουσική, ώρα Έναρξης 21:00
Τρικάβαλο (live) / Depressed Freedom (live)
ΝΙΚΟΛΑΙΔΟΥ & ΧΑΡΙΛΑΟΥ
Freestyle μουσική, ώρα Έναρξης 20:00
Vasilis Vavourakis (DJ) / Lidia M. (DJ)
ΝΙΚΟΛΑΙΔΟΥ & ΠΕΡΙΚΛΕΟΥΣ
Trip Hop-alternative,darkwave electro ,ώρα Έναρξης 20:00
Magenta Flaws (live) / Meat Injection (live) / Paris Michailos (DJ)
ΝΙΚΟΛΑΙΔΟΥ & ΛΑΣΚΟΥ (ΠΑΛΑΙΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ)
Ρεμπέτικη μουσική με χορωδία, Παραδοσιακή μουσική, ώρα Έναρξης 20:00
Σύλλογος Φίλων Ελληνικής Μουσικής Συγχορδία Ασπροπύργου (live) / Μανταρες (live)
ΝΙΚΟΛΑΙΔΟΥ & ΑΙΣΧΥΛΟΥ
Freestyle μουσική, ώρα Έναρξης 21:00
Mr. FUNkYdROP (DJ)
ΠΛΑΤΕΙΑ ΗΡΩΩΝ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ (ΠΑΥΛΟΥ)
Rock μουσική, ώρα Έναρξης 21:00
Ωμέγα (live) / Fotis Anantios (DJ)
ΠΛΑΤΕΙΑ ΗΡΩΩΝ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ (ΑΓΙΟΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ)
Σύνολο κρουστών, ώρα έναρξης 20:00
ΠΑΝΔΩΡΑ steelband (live)
ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ «ΙΛΙΟΝ»
Funky,soul, pop-rock μουσική, ώρα έναρξης 20:00
On Stage (the band) (live) / Yiannis Nikolaou (DJ)
ΠΑΛΑΙΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΤΡΕΝΟΥ
Indie Pop μουσική, ώρα Έναρξης 20:00
Next Time Passions (live) / Le Page (live) / Phoebus (DJ)
ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΜΕ ΚΟΝΤΟΥΛΗ)
Alternative, ethnic,world music, ώρα Έναρξης 21:00
ΜΠΑΜΠΗΣ ΤΖΑΝΙΔΑΚΗΣ (live)
Πέμπτη 22 Ιουνίου
ΣΩΤ. ΓΚΙΟΚΑ & ΔΗΜΗΤΡΟΣ (ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΑΡΧ. ΧΩΡΟΥ)
Κλασική & ακουστική μουσική, ώρα Έναρξης 20:00
FASMA QUARTET (live) / DIAPASON TRIO (live)
ΠΛΑΤΕΙΑ ΗΡΩΩΝ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ (ΑΓΑΛΜΑ)
Θεατροπαιδαγωγικό εργαστήριο, Ώρα 20:00
ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΚΟΣΜΟΥ – ΝΕΦΕΛΕΣ (ΘΕΑΤΡΟ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ)
Live Synth pop-darkwave μουσική / ώρα Έναρξης 20:00
MARVA VON THEO (live)
ΠΛΑΤΕΙΑ ΛΑΟΥ
Pop-rock,Funk,rap μουσική, ώρα Έναρξης 20:00
ΤΕΣΣΕΡ4 (live) / SNIFFIN’ BLUE (live) / DEPRESSED FREEDOM (live) / LITTLE PIECES OF SHIT (live)
ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ
Παραδοσιακή μουσική από την Μικρά Ασία, xορωδία ώρα Έναρξης 20:00
MUZIKAL IFADE & ΜΑΝΟΣ ΣΥΡΙΟΣ (live) / ΧΟΡΩΔΙΑ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
ΝΙΚΟΛΑΙΔΟΥ & ΧΑΡΙΛΑΟΥ
Music, colour & Movement, ώρα Έναρξης 20:00
ΕΥΡΥΝΟΜΗ (Κέντρο Ημερήσιας Φροντίδας Ατόμων με Νοητική Στέρηση)
ΗΡΩΩΝ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ (σημείο Παλλάς)
Freestyle μουσική, ώρα Έναρξης 17:00
OLEG (live-solo) / PARIS MICHAILOS (DJ)